вторник, 31 мая 2011 г.

Кривляння


Іноді батьки зазначають, що їх зазвичай спокійний та слухняний малюк раптом починає кривлятися, гримасувати та бігати. Причому дитині однаково хто перед ним – однолітки або дорослі. Спочатку оточуючі реагують на таку поведінку несерйозно: нехай собі веселиться! Але через певний час батьки починають розуміти, що необхідно щось робити, тому що дитина поступово перетворюється на «клоуна».
         А причини такої поведінки можуть полягати в дитячій невпевненості в собі. Просто малюк з певної причини почуває себе обділеним увагою та не дуже щасливим.

         Дитина міркує так: «Я буду гримасувати і кривлятися, а всі будуть на мене дивитися».

         Вона сподівається в такий спосіб отримати свою частку уваги та не розуміє, що такою поведінкою усе більше відштовхує від себе дітей, які тепер ставляться до неї з побоюванням. І реакція дорослих зрештою перетворюється на негативну. Малюка сварять і карають за таку поведінку. Іноді дефіцит уваги в дитини настільки сильний, що її радує навіть така «погана» увага дорослих.
         І тоді малюк зовсім зневіряється у своїх силах та у любові близьких.
         Таку поведінку можна помітити в групі дитячого садка і в шкільному класі. Майже в кожному класі є свій «клоун», що всіх веселить, зриває заняття й завдає багато турбот педагогам. А причина все та ж – дефіцит любові та уваги.
         Поговоріть із дитиною. Намагайтеся з’ясувати, що її тривожить. Можливо, вона не почуває себе успішною в групі або класі, а їй дуже хочеться щоб похвалили. Або у дворі в неї є кривдник, з яким вона не може впоратися. Разом обміркуйте як знайти вихід з цієї ситуації.
Якою б не виявилася причина дитячого кривляння, така поведінка сигналить вам: «Приділи мені увагу! Побудь зі мною! Підтримай мене!» Тому батькам потрібно відкласти всі свої важливі справи та проводити з дитиною більше часу.
Можете вигадати казкову історію про хлопчика або дівчинку, які увесь час кривлялися, і через це втратили всіх своїх друзів. Але розповісти таку історію мало. Потрібно показати дитині способи, за допомогою яких вона зможе звернути на себе увагу інших людей. Наприклад, навчитися робити щось краще за інших. Для цього можна пошукати гурток або секцію, які будуть цікаві дитині, або навчити малюка самостійно вишивати, малювати, грати в яку-небудь цікаву гру.

Найменш ефективним засобом боротьби із кривлянням є те, що батьки сварять дитину і розповідають, як некрасиво вона поводиться.

Одного разу вона злякається Вас і послухається, але іншим разом спокійно продовжить кривлятися, тому що причина нікуди не зникла.

Що робити із кривлякою?

Ø Не сваріть малюка. Однаково, він щиро не зрозуміє, що ж поганого накоїв.
Ø Намагайтеся з’ясувати причину занепокоєння дитини.
Ø Приділіть їй більше Вашої уваги.
Ø Покажіть, як іншими способами можна привернути увагу дітей і дорослих.
Ø Якщо малюк не впевнений у собі, намагайтеся створити такі ситуації, де він відчує, що успішний.

Комментариев нет:

Отправить комментарий